فهرست

چاپ نتایج چشم گیر مرکز در روزنامه شرق قلم

بخشی از گفت و گو ریاست محترم مرکز سرکار خانم دکتر اسماعیل زاده با روزنامه نقش قلم 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر صدیقه اسماعیل زاده گفت: هر کشوری برای ارتقاء رشد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیاز به نیروهای جوان و جمعیت جوان دارد این موضوع نیاز به برنامه‌ریزی‌های وسیع دارد و مرکز فاطمه الزهرا (س) با وجود پزشکان متخصص و فوق تخصص، ماماها و کارشناسان آماده ارائه خدمات می باشد.

مرکز درمانی تخصصی ناباروري حضرت فاطمه الزهرا (س) از واحدهاي تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل می باشد، که در سال ۱۳۷۱ به همت والاي آقاي حاج سید مهدي کابلی، احداث و توسط دانشگاه علوم پزشکی بابل تجهیز گردید

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: فعالیت تخصصی بخش نازایی مرکز از سال ۱۳۷۵ شروع و با ارتقاء تجهیزات و افزایش مراجعه کنندگان درمان نازایی با روش IO تحریک تخمک گذاري، IUI  تلقیح داخل رحمی، IVF  لقاح داخل آزمایشگاهی از سال ۱۳۷۷، ICSI  تزریق داخل سیتوپلاسمی اسپرم از سال ۱۳۷۹ مشغول ارائه خدمت می باشد.          

وی عنوان کرد: مرکز درمانی تخصصی ناباروري حضرت فاطمه الزهرا (س) با تشکیل حدود 22500 پرونده در طی بیست و شش سال خدمات بی نظیري را ارئه می نماید و جزء مراکز صاحب نام در بین مراکز ناباروري در سطح کشور می باشد ..

وی یاد آور شد مرکز درمانی تخصصی ناباروری  فاطمه الزهرا (س) سالیانه پذیراي زوج هاي نابارور از اقصی نقاط کشور به ویژه استان هاي همجوار گلستان ، تهران ، گیلان ، سمنان و... می باشد

دکتر اسماعیل زاده با اشاره به اینکه طرح حمایتی %90 وزارت بهداشت بعنوان طرح حمایتی زوجین نابارور در این مرکز اجرایی شد، تصریح کرد:  این طرح از تاریخ 1/1/1400 توسط بیمه پایه تحت پوشش قرار گرفته و 90% هزینه را بیمه های پایه می پردازد تاکنون ۱۸۵۷ زوج از اﯾﻦ ﻃﺮح اﺳﺘﻔﺎده ﻧﻤﻮدﻧﺪ،( زوجینی که زیر ۴۲ سال دارند و یک نفر از زوجین تابعیت ایرانی داشته باشد  شامل دریافت خدمات از طرح حمایتی 90% می شوند)..

وی در همین راستا بیان داشت: طرح برکت از سوي دفتر نهاد مقام معظم رهبري با سیاست فرزند آوري جهت ارتقاء نرخ باروري و رفع مشکل مالی مراجعین شهری و روستایی نیازمند و کم درآمد ، از مهر 94 در این مرکز اجرا گردید تاکنون حدود هزار نفر در طرح برکت ثبت نام نمودند که 124 نفر باردار شدند ( زوجینی که فرزندي نداشته باشند ، ساکن شهر و روستا باشند و همچنین خانم حداکثر ۳۵ سال داشته باشد می توانند از این طرح استفاده نمایند).

وی گفت: در طرح بسیج زوج هایی که عضو بسیج شهری و روستایی باشند و هر دو ازدواج اول که فرزندی نداشته باشند و خانم زیر 42 سال باشد میتوانند در این طرح شرکت نمایند که همه هزینه رایگان خواهد شد.

وی افزود: این مرکز توانست در زمینه های مختلف از جمله: مشاوره قبل بارداری، مشاوره حین بارداری، سلامت باروری و جلوگیری از ناباروری در حد بالایی در این منطقه خدمات ارائه دهد .

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل اذعان داشت: مرکز تحقیقات بهداشت باروري و ناباروري، در حال انجام تحقیق و پژوهش و انجام پروژه هاي تحقیقاتی بالینی و پایه در حیطه بهداشت باروري می باشد

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که در این منطقه شایع بوده و نیاز به ریشه‌یابی دارد مشکلات اختلالات قاعدگی از دوران بلوغ درخانم ها و دختران دبیرستانی بوده است، بیان داشت: تعداد زیادی به این مرکز مراجعه نمودند، خوشبختانه با بررسی‌های انجام‌شده و درمان‌های اولیه توانستیم مشکلات ناباروری آن‌ها را حل کنیم و مانع عوارض بعدی مشکلات باشیم.

رئیس مرکز درمانی تخصصی ناباروري حضرت فاطمه الزهرا (س) اذعان داشت: با توجه به استقبال روز افزون مردم شریف استان مازندران و استانهاي همجوار و حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص در درمانگاه فوق تخصصی ، ضرورت توسعه مرکز از نظر مکانی کاملا محسوس می باشد

وی اضافه کرد: مرکز درمانی تخصصی ناباروري و باروري فاطمه الزهرا(س) وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بابل با امکانات و تجهیزات پیشرفته و حمایت هاي مالی دولت در قالب طرح حمایتی، طرح برکت، طرح بسیج در خدمت هشهریان گرامی می باشد.